ویپ چیست؟

ویپورایزز (Vaporizer) ، قلیان برقی و سیگار برقی اسم هایی هستند که شاید به گوشتان خورده باشد ، اما واقعا ویپ (Vape) چیست ؟
شروع دنیای ویپ را میشود از سال ۲۰۰۵ آغاز کرد . در سال ۲۰۰۵ یک مهندس چینی دستگاهی را که قبلا ساخته شده بود از اول ساخت ، اندازه دستگاه را کوچک کرد تا بتواند به راحتی حمل شود و اسم این محصول را سیگار برقی گذاشت که میتوان گفت اولین نسل ویپورایزرهای کنونی بود .
ویپ Vape چیست و چگونه کار میکند ؟
در تمام ویپورایزرهای جهان یک چیز مشترک است ، سیستم تولید بخار که از قطره یا همان لیکویید تشکیل می شود ساختار دستگاه ها از یک باتری و چیپست های کنترل کننده میزان جریان و یک مخزن برای نگهداری از قطره تشکیل شده اند، دستگاه جریان کنترل شده ای به میزان دلخواه یا بصورت پیش فرض را وارد کویل در مخزن قطره میکند و قطره بخار شده و به جای دود استفاده میشود . کویل بخش کوچکی در مخزن است که حکم هیتر را بازی میکند ، بعد از داغ شدن کویل قطره بخار شده و استفاده میشود .
در چند سال اخیر vape ها به‌شدت پرطرفدار شده‌اند و استفاده از این دستگاه‌های در میان مردم رواج پیداکرده است. این دستگاه‌ها در رنگ‌ها و با ویژگی‌های متنوع و طعم‌دهنده‌های مصنوعی به فروش می‌رسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *